Witam najczęściej wizyta u psychiatry to wizyta diagnostyczna, która zakłada wywiad, rozmowę, w celu ustalenia dalszej pomocy, często także dobranie jeśli jest taka konieczność farmakoterapii. Lekarz psychiatra kieruje najczęściej do psychoterapeuty, psychologa, lub jeśli sam jest także psychoterapeutą proponuje podjęcie psychoterapii.
Psychoterapia to zbiór pewnych technik leczących lub pomagających leczyć rozmaite schorzenia i problemy natury psychologicznej. Wspólną cechą wszystkich tych technik jest kontakt międzyludzki, w odróżnieniu od leczenia czysto medycznego. Zawsze warto dopytać lekarza o jego umiejętności z zakresu psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie

0

Witam
Nie. Wizyta u lekarza psychiatry nie oznacza psychoterapii.Lekarz psychiatra po zbadaniu Pana może określić co Panu dolega i może zaproponować Panu leczenie farmakologiczne lub psychoterapię ( w zależności od rodzaju dolegliwości). Lekarz psychiatra może sam poprowadzić psychoterapię jeśli ma za sobą szkolenie w zakresie psychoterapii, jeśli nie to może Pana skierować do psychoterapeuty ( najczęściej jest nim psycholog po odpowiednim szkoleniu).
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty