Podejrzenie depresji a pierwsza wizyta u psychiatry lub psychologa

jeżeli podejrzewam u siebie depresje,to czy najpierw powinienem udać się do psychologa,czy do psychiatry?
ponad rok temu

Jeśli chodzi o psychologa, on również może określić czy cierpi Pan na depresję, natomiast nie będzie w stanie przypisać leków. Jeżeli jest psychoterapeutą, będzie w stanie prowadzić terapię. W przypadku, gdy uzna że warto włączyć leki, odeśle Pana do lekarza psychiatry.