Czy taka szyna przestawia staw?

Dzień dobry , Mam pytanie w temacie szyny repozycyjnej. Czy taka szyna przestawia żuchwę / staw? Po jakim okresie noszenia takie zmiany następują ? I czy to są zmiany odwracalne czy nieodwracalne i wymuszają potem dalsze leczenie w postaci nadbudowy zębów czy noszenia aparatu? Ja mam kłopot z zatkanym uchem. Jedno z podejrzeń do ssz. Dostałam szynę rewizyjną , żeby zobaczyć czy w ogóle pomoże w problemu. Zastanawiam się jednak czy jak nie pomoże i będę chciała z niej zrezygnować to wiąże się to z konsekwencjami. Dziękuje

Najczęściej po okresie noszenia szyny koniczyna jest druga faza leczenia - trwałe ustawienie żuchwy w optymalnej pozycji. Jeśli zrezygnuje Pani z noszenia szyny - na ogół sytuacja wraca do punktu wyjścia. Pozdrawiam