Zapytaj lekarza

7 2 2 , 8 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki spadek wagi jest niepokojący?

Witam. Od 2017 roku brałam sterydy. Zaczęłam od 30 mg. Przytyłam ok 17 kg dużo podjadalam słodyczy i wiadomo apetyt był większy. Po woli schodzilam z dawki aż przestałam brać i Chcąc schudnąć zaczęłam pić wodę z cytryną na czczo i na śniadanie jeść Płatki owsiane na mleku z cynamonem i żurawina, do tego jabłko lub banan, słonecznik. I tak przez jakieś 6-8 miesięcy. Słodycze prawie całkiem ograniczyłam, gazowanych napojów raczej nie pije, fast food też raczej okazyjnie. Poza tym jakiejś diety nie trzymałam, obiady jadłam normalnie . W przeciągu tego czasu chudlam z 81 kg do 69 kg. I nie wiem czy to możliwe czy może powinnam się martwić że coś jednak nie dobrego się dzieje. Miałam robiona morfoligie krwi, tsh, glukoze, kreatynina, cholesterol, bilirubina, i wszystko jest w normie. Ale ja się martwię.
KOBIETA, 31 LAT 4 tygodnie temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Dzień dobry

Jeżeli wyniki badań wychodzą w porządku a Pani dieta rzeczywiście jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana to nie ma się czym martwić. Chyba, że kaloryczność diety jest zbyt mała i to jest powód chudnięcia, a tego w tym momencie nie jestem w stanie ustalić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe. Kontakt:

joanna.wasiluk@o2.plPozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy