Czy taki stan może świadczyć o infekcji?

Witam. Zastanawia mnie brak okresu. Mam 1.5 roczne dziecko. Tryb dnia nieregularny, nocki kiepskie. Jak przy małym dziecku. Dodatkowo praca. Okres miałam regularnie ok. 31 dzień cyklu. Teraz mi się spóźnia 34 dzień. Testy są negatywne. Czuje ból jak przy miesiączce, dodatkowo ból pęcherza. Przez kilka dni miałam żółte zabarwienia a teraz sucho. Czy to infekcja czy może być ciąża?
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli miesiączka spóźnia się zaledwie kilka dni, to najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw. Takie wahania są dosyć częste – zwłaszcza przy nieregularnym trybie życia. Skoro odczuwa Pani typowe bóle menstruacyjne, to bardzo możliwe, że okres pojawi się lada dzień.

Jeśli nie, to warto powtórzyć test ciążowy oraz udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania ginekologiczne. Przyczyną braku okresu, oprócz ciąży, mogą być również zaburzenia hormonalne bądź różne patologie w obrębie układu rozrodczego. Warto wykluczyć także wystąpienie potencjalnej infekcji, o której Pani wspomina.

Temat ten poruszaliśmy w naszym artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.