Czy istnieje duże ryzyko ciąży?

Witam, Współżyję z chłopakiem bez zabezpieczenia, stosunek przerywany. Moje cykle to 30-32 dni. Po ostatniej miesiączce byłam u ginekologa, ponieważ zauważyłam, że mam jakąś infekcję. Dostałam Macmiror Complex 8 szt. Następny okres powinnam już dostać w piątek, jednak niestety wciąż go nie mam. Tydzień temu zauważyłam, że znowu mam infekcję, biała i grudkowata wydzielina. Poszłam do ginekologa i dostałam Flucofast 3 szt. Od piątku zaczęłam brać Flucofast i dodatkowo antybiotyk na przeziębienie. Okresu nie mam od kilku dni, a zrobiłam 5 testów ciążowych. Pierwszy - dzień przed spodziewana miesiączką, dwa kolejne - 1 dzień po planowanej miesiączce, następny 3 dnia po i ostatni 4 dnia po. Wszystkie negatywne, ewidentnie 1 kreska. Dzień przed spodziewaną miesiączką oraz 2 dni po miałam również śluz przypominający białko jajka kurzego z odrobiną krwi, różowych niteczek (?). Teraz okres spóźnia mi się 5 dzień i mam ciągnący, przezroczysty śluz, przypomina płodny. Od kilku dni pobolewa mnie też trochę brzuch, czasem czuję kłucie w jajniku, tak jak przed okresem, jednak teraz jest to tak delikatnie, że prawie niewyczuwalne. Czy któreś z tych leków bądź infekcja mogły opóźnić miesiączkę? Czy wyniki tylu negatywnych testów ciążowych zrobionych w opisanych dniach są wiarygodne? Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z uwagi na to, że wszystkie testy ciążowe dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Miesiączka może się spóźniać z powodu wystąpienia infekcji oraz leków, który w związku z nią Pani przyjmowała. Pobolewanie podbrzusza pojawia się przed miesiączką, więc bardzo możliwe, że przyjdzie ona lada dzień.

Aby całkowicie wykluczyć ciąże należałoby dodatkowo oznaczyć poziom hormonu gonadotropiny kosmówkowej. Jeśli on również pokaże wynik negatywny, to nie jest Pani w ciąży.

Brak okresu i negatywny test ciążowy to częsty problem naszych użytkowniczek. Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów, który znajdzie Pani pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.