Czy taki wynik budzi niepokój?

Dzień dobry. Niepokoją nie wyniki badań , które odebrałam . Rbc 5,8 (4,1-5,1) Lymph 3,66 (1,16-3,18) Eo

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania krwi. To bardzo istotna diagnostyka w kierunku wielu chorób, a także oceny funkcjonowania organizmu.

Niestety, ze względu na niepełny obraz wyników badań krwi, trudno jest dokładnie określić przedstawione parametry. Jednakże z informacji, które Pani przedstawiła można by wywnioskować, że została przekroczona norma erytrocytów w surowicy krwi. Dość często zdarza się taka sytuacja, że wskaźnik ten występuje ponad normę referencyjną, a świadczyć to może między innymi o odwodnieniu i niewystarczającej ilości przyjętych płynów, w wyniku czego mogło dojść do zagęszczenia krwi.

Jednocześnie na podstawie wyników badań, można wskazać podwyższony poziom limfocytów. Jednakże wynik ten nie jest znacznie przekroczony, dlatego powinno się w niedalekiej przyszłości powtórzyć morfologię krwi wraz z pełnym rozmazem.

Każdy wynik powinno brać się pod uwagę całościowo, a nie pojedynczo, a także uwzględnić występujące objawy.

Z racji odległości, trudno określić Pani aktualny stan zdrowia. Proponujemy wizytę u lekarza internisty, który po dokładnym przeanalizowaniu Pani wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-profilaktyczne-ktore-nalezy-wykonywac-regularnie

https://portal.abczdrowie.pl/liczba-erytrocytow-rbc

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-normy-interpretacja-wyniku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.