Czy taki wynik testu PAPP-A jest powodem do niepokoju?
Witam Serdecznie mam pytanie.Miałam test PAPP-A.Ogólnie wszystko wporzadku.Tylko zastanawia mnie niskie beta-hCG 9,300IU/I,0,29922MoM ? Dodam , że jestem w 13 tygodniu ciąży.Test był robiony tydzień temu.Usg genetyczne również wszystko okej kości nosową itd .Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dobrze by było skonsultować otrzymany wynik badania z lekarzem prowadzącym ciążę. Wynik testu PAPP-A ma bowiem największe znaczenie, jeśli zestawi się go z USG genetycznym w programie, który oblicza ryzyko wystąpienia wady. Badanie to powinno więc omówione z lekarzem, który ma wgląd do aktualnych wyników badań.
Niepokojące może być obniżone stężenie białka PAPP-A (mniej niż 0,5 MoM) oraz podwyższony hormon beta-HCG (więcej niż 2,52 MoM), które zwiększa ryzyko zespołu Downa.
Jeśli zaś chodzi o badanie gonadotropiny kosmówkowej z krwi, to według ogólnych norm beta-HCG między 13 a 16 tygodniem ciąży powinno mieścić się w podanych normach 13,300-254,000 mlU/ml.
Więcej norm beta-hCG w artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Opis badania PAPP-A znajdzie Pani poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/test-pappa-papp-a-kiedy-zrobic-badanie-co-oznacza-wynik-cena-normy.