Czy takie działanie obniża skuteczność tabletek?

Przyjmuję leki antykoncepcyjne od 10 lat, żadnej nie opuściłam ale często nie robię przerw pomiędzy opakowaniami. Ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 19-22.04.2019, a od 23 biorę tabletki z nowego opakowania. 26 lub 27.04 kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy (choć zawsze się nią dodatkowo wspomagaliśmy). Czy pomijanie przerw, robienie je po 1.5 opakowania wpływa na obniżenie skuteczności tabletek? Jakie jest ryzyko ciąży? Rozumiem, że na test jest za wcześnie, ale od tygodnia popadam w paranoję. Proszę o pomoc.

Fakt, że nie robi Pani przerw między opakowaniami, nie wpływa ujemnie na ochronę, jeśli tabletki przyjmuje Pani prawidłowo. Niepokoi mnie Pani uwaga o robieniu przerwy po 1,5 opakowania, bo to już zaburza antykoncepcję.