Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty i wyleczy grzybicę?

Dzień dobry, mam nawracającą grzybice pochwy. Ginekolog przepisał mi Trioxal, zalecił brać 2 tabletki przez 3 dni lub 2 razy po 2 tabletki dziennie przez 1 dzień. Stąd tez moje pytanie, czy takie leczenie, ktore będzie trwac 3 dni, przyniesie oczekiwane rezultaty i wyleczy grzybice? Czy to nie za szybko? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

spektrum stosowanych w leczeniu grzybicy pochwy preparatów jest bardzo szerokie – niestety nie sposób odpowiedzieć na pytanie, czy w Pani przypadku ten lek się sprawdzi. Nie ma natomiast powodów ani podstaw, by kwestionować leczenie zaordynowane przez ginekologa.

Itrakonazol, chemioterapeutyk, wchodzący w skład przepisanego Pani leku, wykazuje się dużą skutecznością w leczeniu różnego rodzaju grzybic. Podany doustnie ma szersze spektrum działania, a przede wszystkim szybsze niż w przypadku leków przeciwgrzybiczych stosowanych miejscowo – w tym wypadku chodzi o globulki dopochwowe stosowane w leczeniu kandydozy pochwy.

Więcej informacji na temat leczenia grzybicy pochwy w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Proszę stosować się do wytycznych lekarza, w razie gdyby dolegliwości nie ustąpiły, konieczne będzie kontynuowanie leczenia lub zmiana preparatu. Proszę również pamiętać, że leczeniem należy objąć partnera seksualnego, jeśli oczywiście go Pani ma. Warto po zakończeniu leczenia przeciwgrzybiczego wdrożyć stosowanie probiotyków ginekologicznych w celu odbudowania flory bakteryjnej pochwy.

Jeśli jest Pani zainteresowana, pod tym adresem może Pani dowiedzieć się więcej na temat probiotyków dla kobiet: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-ochrona-przed-infekcjami-intymnymi-jest-mozliwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy