Czy takie zachowanie syna powinno budzić mój niepokój?

Witam. Syn 5 lat przestał używać "normalnie" swoich rączek. Tzn. Jak się bawi to jedną ręka dotyka np. samochody a druga coś z czym się jeszcze bawi, czyli np tor samochodowy. Kiedy bawi się tylko jedną, w drugiej często dotyka kciukiem do innych palców po kolei- sprawdza czy jest klejąca. On to tłumaczy tym, że nie chce pobudzić zabawek, bo jak dotknie tą daną rączką to zabawka się pobrudzi. Z tymże czasami jak sie zapomni to użyje dwóch. Jest tego pełni świadomy, mówi o tym i to tłumaczy. Ręce się zmieniają.

Proszę spróbować wypytać dziecko dlaczego uważa, że pobrudzi tamtą rączką zabawki? Może to być związane z jakimś wydarzeniem z jego życia w tym Pani dziecko mogło zobaczyć coś w TV, bajcie i się z tym utożsamić i w ten sposób bawić.

Nie doszukiwałbym się problemów na siłę i byłbym cierpliwy i spokojny w tej materii.

Jeśli chciałaby Pani uzyskać bardziej konkretne odpowiedzi / analizę to zapraszam do konsultacji indywidualnej, być może mógłbym szerzej odpowiedzieć na dręczące pytania.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)