Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Pani wyniki badań wraz z całym wachlarzem dolegliwości mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy, niemniej powinna Pani skonsultować je z lekarzem kierującym na badania – zakładam, że był to internista. On powinien zadecydować o pokierowaniu Pani do specjalisty – endokrynologa oraz USG tarczycy.

Podniesiony poziom TSH, przy jednoczesnym zbyt niskim fT4 może potwierdzać tę tezę. Proszę zapoznać się z normami dla hormonów tarczycy: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Jeżeli chodzi o choroby tarczycy, to nadmierne odczuwanie zimna, a także wypadanie włosów, wzrost masy ciała przy jednoczesnych zaburzeniach pracy jelit to najczęstsze objawy towarzyszące niedoczynności tarczycy.

O chorobie może Pani przeczytać w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy