Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety wyniki badań powinny być interpretowane w zestawieniu z zebranym wywiadem i dolegliwościami, z jakimi zgłasza się pacjent.

Na podstawie Pani wyników nie sposób postawić diagnozy, niemniej wiele wskazuje na zaburzenia pracy tarczycy, to jest niedoczynność. Poziom TSH powinien wynosić dużo mniej (poniżej 3,00 mIU/l). O hormonach tarczycowych i ich stężeniu we krwi przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

W diagnozowaniu chorób tarczycy istotne są, jak już wspominałam, dolegliwości, które mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne. W przypadku niedoczynności liczba możliwych zaburzeń jest bardzo długa. Do najczęstszych należy: wzrost masy ciała, wzmożona senność, osłabienie kondycji włosów i pogorszenie stanu skóry, nadmierne uczucie zimna i inne.

O niedoczynności tarczycy przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy