Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie wyniki u 44-latki są prawidłowe?

Witam mam 44 lata jestem kobietą odebrałam wyniki z tarczycy oto one Tsh:4.710 ft3 4.36 norma od 3.1 do 6.8 ft 4 15.70 norma 12-22.Od kilku lat leczę cholesterol mam stwierdzono hipercholestolemie i zaburzenia rytmu serca Oprócz tego ciągle jestem zmęczona śpiąca bolą mnie cały czas nogi mam sucha skórę i bardzo suche włosy. Leczenie się także na depresję. Dziękuję za odpowiedz
KOBIETA, 44 LAT 5 miesięcy temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przy dolegliwościach w postaci suchej skóry, włosach, zmęczeniu i senności zdecydowanie Pani TSH jest za wysokie. Obecnie, mimo zazwyczaj podawanych norm, za górną granicę dla stężenia TSH we krwi uznaje się 3,00 mIU/ml. Oczywiście przekroczenie tej granicy przy jednoczesnym dobrym samopoczuciu nie jest alarmujące, jednak Pani dolegliwości wskazują na co innego. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, odnajdzie w nim Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy.

W tej sytuacji sugeruję konsultacje u endokrynologa. Prawdopodobnie konieczne będzie suplementowanie hormonu w postaci lewotyroksyny. Oczywiście po uprzednim poszerzeniu diagnostyki, m.in. o USG gruczołu tarczowego. Niewykluczone, że cierpi Pani na niedoczynność tarczycy, która może nasilać zarówno zaburzenia rytmu serca, jak i depresję. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy-przyczyny-objawy-leczenie.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/jak-naturalnie-leczyc-niedoczynnosc-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy