Czy te objawy mogą być od podwyższonego pulsu?

Witam moje problemy zaczęły się od tego ze zemdlałam grając w lotki od jakiegoś czasu bolała mnie klatka piersiowa tak jak by ktoś stał mi na niej cała noc dziwny ucisk problemy z oddychaniem , potem kolejny raz zasłabłam w pracy mroczki przed oczami drętwienie rak zimne nogi i ręce Wymioty , częste odbijanie żółcią potrafiłam przespać cała noc i dzień nie maniakami siły unieść głowy ciężko było mi chodzić zawroty głowy częste oddawanie moczu przeważnie w nocy i szybkie bicie serca puls do 150 czasami w spoczynku miałam robione TK głowy wszystko wporzadku badania krwi wszystko książkowe dobre , ortopeda lekka skolioza , neurologicznie wszystko pięknie próba trzyczkowa , eeg , spirometria ok jedynie na TK klatki piersiowej kilka mikroguzkow , Tarczyca super jedynie podwyższone hormony nadnercza DSHSO4 , lekarz stwierdził nerwice po czym dostałam skierowanie do psychiatry byłam u 3 żaden nie dał diagnozy nerwicy lekowej ale dostałam tabletki asertin po 3 miesiącach odstawiłam ponieważ dalej męczyły mnie te dolegliwości Bolerioza wynik ujemny . U kardiolog echoserca dobre ale ten puls dostałam tabletki na zmniejszenie czy te objawy mogą być od podwyższonego pulsu dodam ze mam jeszcze niedługo gastroskopię

Szanowna Pani,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś