Czy te objawy mogą mieć związek z ugryzieniem przez kleszcza?

Witam. Od miesiąca występują u mnie następujące objawy: osłabienie, ból głowy(najczęściej z prawej strony), ból w klatce piersiowej, podwyższone ciśnienie 143/80, żyły stały się bardziej widoczne, pogorszenie ostrości wzroku. Miesiąc temu ugryzł mnie klesz. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Ważny PACJENT: wywiad, objawy, stan ogólny, waga; ciśnienie, wydolność krążeniowo-oddechowa, wydolność nerek etc; oraz tryb życia i pracy, inne dolegliwości, nastrój; wyniki badań ogólnych Ważne badanie ogólne i neurologiczne ; BADANIA LABORATORYJNE, przeciwciałą przeciw Boreliozie IgG i IgM; ew też Western Blot; ale moze Pani objawy są związane z innymi problemami zdrowotnymi: zmęczenie, anemia, zwyrodnienia stawów , a nawet depresja ??

Do pełnej konsultacji neurologicznej. Pozdrawiam i zapraszam

dr med Maria Magdalena WYSOCKA-BĄKOWSKA specjalista neurolog, Warszawa.