Czy te objawy świadczą o anemii?

Mam 20 lat. Od około miesiąca mam niepokojące objawy, jestem zmęczona, senna nawet w środku dnia, mam bóle serca i stany podgorączkowe. Jednak najbardziej uciążliwe jest wypadanie włosów (wystarczy, że przeczeszę je palcami a ok 15 włosów pozostaje mi w dłoni) oraz zawroty głowy i ciemność przed oczami, np gdy szybko wstanę z pozycji klęczącej. Jestem teraz na wyjeździe wakacyjnym i nie mam dostępu do lekarza. Te objawy które opisałam martwią mnie tym bardziej, że rzadko choruję, jestem raczej wysportowana i obecnie powinnam być wypoczęta. Czy mogą być następstwem silnego stresu jaki przeżyłam dwa miesiące temu? Czy jest to jednak poważniejsza choroba i muszę skonsultować się z lekarzem? Z góry dziękuję za odpowiedź. B.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Szanowna Pani,

Przedstawione objawy są zdecydowanie niepokojące. Mogą wynikać z anemii, mogą też być zaburzeniami wywołanymi silnym stresem. Niestety również mogą być wywołanez wieloma innymi poważnymi stanami chorobowymi.

Żeby uznać je za wynik stresu, należy najpierw wykluczyć przyczyny organiczne.

Pisze Pani, że uprawia sport, lecz nie precyzuje jaki. Być może treningi są dla Pani zbyt intensywne, bądź nieadekwatna podaż energii i składników mineralnych , a także płynów do strat ponoszonych podczas ćwiczeń.

Wymieniłam  tylko kilka możliwości spośród szerokiego wachlarza przyczyn. Podkreślam, że objawów tych nie należy lekceważyć i w mojej opinii nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty