Czy te objawy świadczą o płci dziecka?

Jestem w 8 miesiącu ciąży. Około 20 tyg. na USG wyszło, że będę mieć synka. Jednak jest dużo sygnałów, że może być inaczej. Czy to możliwe?

Mam suchą skórę na twarzy, jem tylko słodkie, ostatnio mam ochotę na mleko, odrzuciło mnie od mięsa, ogólnie jestem szczupła, ale przytyłam na boczkach i pupie. Buzia mi się zrobiła brzydka, mam wypryski, straszne cienie pod oczami, włosy mi się strasznie przetłuszczają.

Na początku ciąży miałam straszne mdłości i nic nie mogłam jeść, wymiotowałam na zapachy, ogólnie wszyscy mówią, że mam nisko brzuch i jest mały jak na 8 miesiąc. Czy jest szansa pomyłki USG? Czy te objawy mogą o czymś świadczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych na dużą skalę, że objawy, które występują w ciąży mogą świadczyć o płci przyszłego dziecka. Większość argumentów przez Panią przytoczonych opiera się jedynie na tzw. „podaniach ludowych”. Oczywiście zdarzają się pomyłki co do określenia płci na podstawie obrazu z aparatu USG. Należy jednak przyjąć, że jego wynik jest bardziej wiarygodny niż subiektywnie odczuwane objawy.