Czy te objawy to skutek nagłej zmiany trybu życia?

Witam. W czasie kiedy nawiedziła nas pandemia koronawirusa mój tryb życia zmienił się diametralnie. Z zabieganego i aktywnego fizycznie chłopaka, zacząłem leżeć i nie wykonywać żadnych ćwiczeń. Jakiś czs temu pojawiły się drgania mięśni na nogach oraz uczucie osłabienia w palcach u obu rąk. Czytałem, że dragania mięśni to skutek spożycia dużej ilości kofeiny, a przyznając się to piłem dużo coli w ostatnim czasie. Znajomi i rodzice twierdzą, że te wszytskie objawy to skutek nagłej zmiany trybu życia. Jednak czytałem też, że są to objawy stwardnienia zanikowego bocznego, czym mocno się wystraszyłem. Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam

Witam Pana,

nie zaszkodzi konsultacja neurologiczna. Znajomi Pana i rodzice znają Pana i widzą codziennie, w związku z tym, mogą mieć rację. Zdrowy styl życia jest bardzo ważny, aktywność, cel - działanie. Jeśli z dnia na dzień zmieniamy swoje nawyki i nawarstwiają się czynniki stresogenne, mogą występować takie objawy, które Pan opisuje pod wpływem czynników psychogennych zaistniałych - w związku z aktualną sytuacją. Zachęcam do aktywności fizycznej, zastosowanie odpowiedniej diety.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś