Czy te objawy u partnerki mogą sugerować ciążę?

Witam, moja partnerka skarży się na kłucie raz w lewym raz w prawym boku między miednicą, a żebrami. Ból rozchodzi się na brzuch, klatkę piersiową i chyba plecy. Ma mdłości i zawroty głowy, a jedzenie ją obrzydza przez co mało je. Dodam jeszcze, że prawie rok bywała często zestresowana, mało spała i jadła, ale nie miała takich dolegliwości jak teraz. Zapytam również czy to nie jest ciąża gdyż ostatni stosunek był prawie dwa miesiące temu, ale miała miesiączkę jakoś dwa tygodnie temu. Niepokoi mnie ten fakt jak i jej stan zdrowia. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno ocenić, co jest przyczyną złego samopoczucia Pańskiej partnerki – choć zdecydowanie nie są to objawy ciąży, więc sądzę, że mogą ją Państwo wykluczyć. Natomiast warto na pewno niezwłocznie skonsultować te dolegliwości z internistą, ponieważ bóle i kłucie brzucha oraz boków mogą świadczyć o nieprawidłowościach ze strony narządów wewnętrznych, lecz bez szczegółowego wywiadu oraz badania fizykalnego nie sposób ocenić których.

Nudności i bóle prawego boku mogą świadczyć o chorobach nerek, również bóle w prawym boku sygnalizują problemy z wątrobą, woreczkiem żółciowym lub trzustką. Za kłucie po lewej stronie z kolei odpowiadać może także trzustka oraz wątroba, ale też śledziona. O charakterystycznych „kłuciach” w boku mówią te dwa materiały: https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-lewym-boku-przyczyny-rodzaje i https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-klucie-w-prawym-boku-zobacz-o-czym-moze-swiadczyc-wideo.

Niewątpliwie konieczna jest dalsza diagnostyka – poczynając od morfologii krwi oraz badań moczu przez USG jamy brzusznej lub nawet gastroskopię. Bóle brzucha mogą być niebezpieczne, dlatego nie warto zwlekać – zwłaszcza kiedy towarzyszą im dolegliwości trawienne, utrata apetytu, a w konsekwencji zmniejszenie masy ciała czy gorączka lub inne niepokojące dolegliwości. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-moze-byc-grozny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.