Czy te wszystkie objawy mogą wskazywać ba ciążę u mojej dziewczyny?

Dzień dobry moja dziewczyna ma 17 lat i boimy się o ciążę albowiem okres spóźnia się już jeden lecz ma nieregularne miesiączki ale ma nietypowe objawy przed okresem miała zawsze ból brzucha i podbrzusza nabrzmiałe i bolące piersi ból głowy ból pleców omdlenia wyczulony zapach zbieranie na wymioty a miesiączki miała zawsze obfite 5-cio dniowe. Teraz sie spóźnia i nie ma bolącego brzucha czasami zaboli ból głowy od czasu do czasu plecy bolą nogi i ręce cały czas pod brzuchem zrobił się lekko prześwitujący pasek i sutki szczypią ale czytałem że pasek linea grea robi się w 2 trymestrze ciąży lecz miała miesiąc temu miesiączkę czy to możliwe że by była w ciąży robiliśmy test o 12 ale przed testem jadła i wypiła szklankę i wyszedł negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by Pańska partnerka była w ciąży – jeżeli miesiączkuje nieregularnie, to jeden dzień opóźnienia nie dowodzi, by powodem była ciąża, podobnie jak brak typowych dla menstruacji dolegliwości.

Ostatecznie ryzyko zapłodnienia wyklucza test ciążowy – jeśli został wykonany minimum po 10-14 dniach od stosunku płciowego, to nie ma znaczenia czy partnerka wykonała go po posiłku, czy przed. Zaleca się, by wykonać go z porannego moczu, kiedy hipotetyczne stężenie hormonu beta hCG (wskazującego na ciążę) jest najwyższe. Ma to znaczenie w przypadku wczesnej ciąży, na późniejszym etapie test ciążowy domowego użytku wykryje ciążę niezależnie od pory dnia. Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może rozwieje Pańskie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Dla pewności Pańska partnerka może ponowić badanie za kilka dni – wówczas wynik z pewnością będzie wiarygodny. W przypadku wyniku negatywnego przy równoczesnym braku menstruacji sugeruję wizytę u ginekologa celem ustalenia przyczyny nieregularnego miesiączkowania – choć jest to częsty problem młodych kobiet, które miesiączkują od niedawna (czyli nawet od kilku lat), ale czasami wskazuje na nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.