Czy te zabiegi żylaków można robić na dużych rozległych zmianach?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie skleroterapii i laserowego zamykania żylaków nóg. Czy można je robić na dużych rozległych zmianach na całych nogach nie martwiąc się o to jak krew będzie dopływała do stóp kiedy je pozamykamy? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Magda

MOżna takie zabiegi wykonywać, zamykane są żyły układu powierzchownego, które i tak nie funkcjonują prawidłowo. Ponadto krem dopływa do kończyn dolnych tętnicami, a jest odprowadzania głównie żyłami układu żylnego głębokiego.