Czy ten krwotok mógł być spowodowany sprayem?

kobieta 83 lata Warszawa. Od paru lat dokucza mi wykrztuszanie flegmy z gardła (nietrudne). Ostatnio lekarz zapisał mi dwa spraye do nosa.które stosowałam ( w tym wodę morską) . po kilku dniach dostałam krwotoku z jednej dziurki nosa i kojarzę to ze sprayami. Czy to możliwe? Jestem ogólnie zdrowa, cierpię tylko na choroby neurologiczne. Krew, mocz i serce w porządku
KOBIETA, 83 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niektóre spraye mogą powodować podrażnienie błony śluzowej nosa, co teoretycznie może prowadzić do krwawienia, ale nie jest to zwykle typowa reakcja na działanie takich preparatów.

Jeśli przypadek z krwawieniem był jednostkowy, raczej nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli jednak problem będzie się powtarzał, zalecamy udanie się do lekarza i przeprowadzenie odpowiednich badań diagnostycznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.