Czy ten lek mógł negatywnie wpłynąć na ciążę?

Dzień dobry .Proszę o rade bo bardzo sie obawiam co będzie gdy ewentualnie będę w ciąży .Stosowałam od czasu do czasu lek davercin w żelu na trądzik ostatnio regularnie 10 dni . Akurat w tym czasie w którym mogło dojść do zapłodnienia ..Okazuje sie ze mogę być w ciąży boje sie czy to ewentualnie źle wpłynie na płód :( czy powinnam sie martwic ?
KOBIETA, 35 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

stosowanie leku Davercin podczas ciąży nie jest bezwzględnie zakazane. Faktycznie jest on odradzany, jednak nie powoduje on bardzo poważnych konsekwencji.

Jeżeli nie jest Pani pewna co do ciąży, zalecamy wykonanie testu ciążowego co najmniej 14 dni po stosunku, w którym mogło dojść do zapłodnienia. Jeśli Pani przypuszczenia się potwierdzą, należy udać się do ginekologa i przekazać swoje objawy co do stosowanego leku. W tym momencie nie powinna się Pani zbytnio niepokoić i zastosować się do podanych wskazówek.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-davercin-miejscowo-w-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-zelu-davercin-a-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.