Czy ten lek powoduje przyrost masy ciała?

Jestem młodą kobietą (po drastycznym odchudzaniu), która od dwóch lat nie ma okresu. Stwierdzono zespół PCO i uszkodzenie przysadki, lekarz przepisał mi lek f*** m*** i s***. Czy te leki mogą powodować tycie? Bardzo proszę o odpowiedź. Magda
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

F**** może prowadzić do zwiększonego bądź zmniejszonego łaknienia, a przez to istotnie wpływać na Pani masę ciała. Można to jednak kontrolować poprzez nieprzekraczanie zwykłej dawki kalorii w diecie.

Pozdrawiam serdecznie!