Czy ten wyprysk na nosie będzie miał wpływ na wynik morfologii?

Dzień dobry. Mam mieć robioną jutro morfologię , crp i próby wątrobowe. Niedawno pojawiła mi się nieduża bolesna krosta na czubku nosa. Pojawia się raz na 3-6 miesięcy. Stąd moje pytanie czy ten wyprysk bedzie miał bezpośredni wpływ na wynik morfologii ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zmiany skórne nie zaburzają wyników badań krwi, jakim jest morfologia, zatem nie mają one bezpośredniego wpływu na wyniki. Czynnikami, które wpływają na wyniki badań morfologicznych są: wiek, waga, duża aktywność fizyczna, spożywanie alkoholu (nawet do 48h przed), nadmierne palenie papierosów, spożycie posiłku w nieodpowiednim odstępie godzinowym od badania, stosowanie niektórych leków, a także stan fizjologiczny pacjenta (np. laktacja czy ciąża).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-normy-interpretacja-wyniku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.