Czy terapia hipotensyjna może negatywnie wpłynąć na progresję jaskry?

Od 3 miesięcy leczę sie na nadcisnienie (telmisartan 80) i zaburzenia lękowe (propranolol 2x10). Od 3 lat mam tez podejrzenie jaskry (głebokie wnęki i duze plamki ślepe) ale gdx i fdt w normie. Czytałem, ze terapia hipotensyjna może negatywnie wpłynąć na progresję jaskry. Czy wobec tego taki zestaw jest bezpieczny dla moich oczu? I czy propranolol jako nieselektywny betabloker wpływa na cisnienie w gałce ocznej oraz czy jego odstawienie może wpłynąć negatywnie na moj wzrok.

kognitywno - behawioralnego lub terapii antystresowej.

Spróbowałbym wspólnie z psychoterapeutą odstawić propanolol, a dobra terapia antystresowa mogłaby też obniżyć
cisśnienie. Pozdrawiam