O czym świadczy wolny i słaby rytm serca?

Od paru dni mam wolny i słaby rytm serca (ok 50 w spoczynku). To dziwne bo przez ostatni miesiąc raczej mi kołatało. Zażywam telmisartan 80 na nadcisnienie i 5mg propranololu rano na zaburzenia lękowe. Kiedyś miałem już podobnie wolny rytm, ale gdy zarzywalem 30-40 mg propranololu na dobę. Nigdy nie zemdlałem ale często jest mi troche słabo i czuje dyskomfort w klatce piersiowej (związany też z tym, ze nie czuje bicia serca). Co to może być? Blok? Niewydolność? Przyznam, ze obawiam sie asystoli

Konieczne będą podstawowe badania krwi, z oznaczeniem poziomu elektrolitów (sód, potas). Telmisartan zazwyczaj nie wpływa na tętno, ale Propranolol - tak. Dlatego raczej należy rozważyć odstawienie Propranololu - najlepiej na wizycie u Kardiologa.
Można się do niego wybrać po wykonaniu EKG spoczynkowego i Holter EKG 24h.
Pozdrawiam.

Witam,
po pierwsze to nie czuje się bicia serca chyba że po dużym wysiłku.
Po drugie ma Pan zaburzenia lękowe, które powinien Pan leczyć
psychoterapeutycznie np. Psychoterapia poznawczo-zachowawcza ale zawsze we współpracy z terappię antystresową. Hipnoterapia.

Niestety jeżeli nie zajmie się tym poważnie to zaburzenia lękowe mogą przejść w nerwicę
lękową z objawami somatycznymi a ta w nerwice hipochondryczną.

Reaumując nie obawiałbym się asystolii tylko zaburzenia lękowego.

Pozdrawiam