Czy też trzeba ją poszerzyć, aby dostosować do łuku górnego?

Witam! W wieku 20 lat (teraz33) rozpoczęłam leczenie wady zgryzu( Aparaty stałe na górę i dół z wyrwaniem 2 czwórek), teraz zgryz mam prawidłowy, żadnych dolegliwości. Jednak łuk jest za wąski ( pod względem estetycznym)i wpływa to tez niekorzystnie na rysy twarzy ( co widać z wiekiem). Stąd moje pytanie: czy można niechirurgicznie poszerzyć górna szczęke w moim wieku a jeśli tak, to co wtedy z żuchwą? czy też trzeba ją poszerzyć, aby dostosować do łuku górnego , aby zgryz był nadal prawidłowy?

Witam,

Można rozważyć leczenie protetyczne i korektę zębów licówkami lub koronami. Pozwala to na delikatną zmianę rysów twarzy oraz znaczną poprawę estetyki zębów. Wskazane badanie w gabinecie. W pierwszej kolejności polecam wizytę u ortodonty i zgłoszenie wątpliwości. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski