Czy TK jamy brzusznej pokaże przyczyny problemów układu pokarmowego?
Witam. Mam 21 lat i od ok 2 lata problemy z układem pokarmowym. Ostre zapalenie trzustki, zapalenie blony sluzowej zoladka, podejrzenie zapalenia dwunastnicy, wcześniej bakteria w żołądku, do tego problemu z jelitami. Chciałam zapytać które badanie będzie lepsze i które poda więcej informacji gastroskopia i kolonoskopia czy tomografia komputerowa jamy brzusznej? Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
W pierwszej kolejności sugeruję wykonać badania endoskopowe czyli gastroskopię oraz kolonoskopię, jeśli one nie będą rozstrzygające , wtedy wykonać tk.
Pozdrawiam