Czy to depresja czy mam zaburzenia odżywiania?

Dzień dobry: piszę z pytaniem które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Wiem że jest ich tutaj dużo ale mam nadzieję że uzyskam odpowiedź. Mam 18 lat, 167 cm wzrostu, ważę 92 kg. Chciałabym się czuć dobrze w swoim ciele ale na każdym kroku doświadczam bodyshamingu, czy to ze strony rodziców, czy ludzi w internecie. Sprawia montować wiele trudności i mimo starań odchudzania stres powoduje u mnie kompulsywne jedzenie. Często po przykrych doświadczeniach nie jem przez dzień lub dwa, ale potem znowu wracam do kompulsywnego spożywania posiłków. Mam po jedzeniu straszne wyrzuty sumienia. Nawet w momencie gdy jedzenie nie jest tłuste czy niezdrowe nękają mnie myśli żeby zwymiotować, chociaż nigdy tego nie robię. Zmagając się z trudną sytuacją rodzinną, tata jest alkoholikiem, mama nie potrafi go zostawić, ja jestem wyzywana z obu stron, mimo ze z całej siły staram się pomóc mamie aby uwolnić również siebie. Wielokrotnie słyszę że jestem głupia i wiele innych. Straciłam w swoich oczach całą samoocenę którą zyskałam w ostatnim czasie. Chodziłam na siłownię i udało mi się schudnąć ale również za to byłam wyśmiewana, więc to porzuciłam. Tak jak wszystkie swoje zainteresowania, czas wolny spędzam sama, zamykając się w pokoju. Coraz częściej w mojej głowie pojawiają się czarne scenariusze, nie potrafię jeść gdy jestem przy kimś. Wyobrażam sobie że lepiej byłoby tutaj beze mnie. Czy to depresja? Czy mam zaburzenia odżywiania?

Pojawianie się myśli podobnych do tej, o której Pani napisała ("lepiej byłoby tutaj beze mnie") wymaga zatroszczenia się Pani kondycję psychiczną. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznych (a później być może psychoterapii), aby przyjrzeć się w pierwszej kolejności Pani samopoczuciu, a później weryfikować hipotezy zaburzeń odżywiania lub innych trudności. Co oczywiste, na podstawie opisu objawów w Internecie nikt nie postawi diagnozy, stąd konieczny jest kontakt ze specjalistą.