Czy to faktycznie uczulenie na spermę?

Dzień dobry! Jestem kobietą i mam 22 lata. Obawiam się, że mogę być uczulona na spermę (niektórzy na forach poddają pod wątpliwość, ze w ogóle coś takiego istnieje). W miejscu na ciele, które miało kontakt ze spermą dostaję czerwonej, drobnej wysypki, trwa ona ok. 30 minut. Pierwszy raz zauważyłam to na dekolcie. Ostatnio zaczęłam przyjmować antykoncepcję, więc mój mężczyzna skończył we mnie. No i scenariusz się powtórzył, było zaczerwienienie i nieprzyjemne swędzenie. Na którymś z for padła propozycja, że może ma to związek z używanymi przez mojego mężczyznę kosmetykami czy czymś takim. Jednakże muszę tu zaznaczyć, że problem z pewnością jest we mnie, gdyż miałam kontakt ze spermą dwóch mężczyzn i objawy były podobne. Nie wiem czy to rzeczywiście uczulenie na spermę i czy powinnam zwrócić się z tym do ginekologa, czy alergologa, czy kogo?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Istnieje coś takiego jak uczulenie na białko znajdujące się w nasieniu męskim. Czasami może to być przyczyną nawet zaburzeń płodności.
W celu określenia dokładnej przyczyny Pani dolegliwości wskazane byłoby wykonanie alergicznych testów skórnych z użyciem konkretnych antygenów pobranych od partnera, gdyż takie materiały nie są dostępne w testach komercyjnych.
Proponuję skonsultować problem z alergologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl