Czy zmiana w zachowaniu niemowlaka to jest jakiś kryzys?

Jestem 26-letnią mamą. Nasz synek przez 5 miesięcy spał bez zarzutów. Karmiłam go tylko piersią. najpierw równiutko pobudka co 3 godz., potem ten czas się wydłużał aż przesypiał od 19.30 do 4.30 lub 5.30 (takimi byliśmy szczęściarzami :) )Niestety wszystko się zmieniło między 5- 6 miesiącem. To chyba ma związek z rozszerzeniem diety... Na śniadanie była pierś, potem obiadek, potem deserek i na kolację pierś - nie chciał jeść między tymi posiłkami. I od tamtej pory zaczęło się częste wstawanie w nocy - co 1,5 godz., co godz., co 0,5 godz. - różnie (za każdym razem jadł). Próbowałam różnych sposobów : kładłam go do swojego łóżka, dawałam godzinę przed kąpielą kaszkę mleczno-ryżową, dawałam na noc mleko modyfikowane, bo myślałam, że mojego mu za mało, dawałam mleko z kleikiem kukurydzianym.

Teraz, gdy się budzi w nocy i próbuję mu dać butlę, to wypluwa, za to pierś... o tak! Znowu zasypia i za parę minut się budzi. Ostatnio po kaszce nie chciał w nocy jeść, za to musieliśmy go lulać na rękach... :( Wczoraj dostał godzinę przed kąpielą kaszkę i całą noc miałam nieprzespaną (nie chciałam mu już dorabiać mleka w nocy, bo nie chcę go utuczyć) - jedynym sposobem (na krótką metę) jest pierś (po jednym karmieniu już praktycznie nie mam pokarmu) lub noszenie i bujanie - co oczywiście odpada. Mały od początku nie ssie smoka. Czy w takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest zostawianie go w łóżeczku płaczącego i zaglądanie do niego co parę minut? Jakoś nie potrafię tego dokonać :) Próbowaliśmy też kłaść go później, ale bez rezultatów. Co robić? Nie sądzę, żeby po butli mleka z kleikiem był za chwilę głodny. A jednak ssie pierś... znowu samą piersią się nie naje... i tak wkoło...

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Faktycznie zmiana zachowania dziecka może mieć związek z dietą, która choć treściwsza (kleiki i kaszki) może jednak wywoływać pewien dyskomfort trawienny co może oczywiście wiązać się z wybudzaniem w nocy:) Zachęcam do konsultacji w poradni laktacyjnej: czy karmić jeszcze piersią (minimum do pół roku), czy pokarm jest treściwy, jakie potrawy można już wprowadzać maluszkowi, aby był on najedzony i spokojny w nocy itd.

Niestety dzieci nie zawsze śpią całą noc w spokoju, ale często zmieniają zapotrzebowanie na sen i wykazują się większą aktywnością w nocy. Może dobrze skonsultować się z psychologiem dziecięcym i poprosić o pomoc w uregulowaniu zasypiania i kontynuowania snu?

Pozdrawiam