Czy to jest moja reakcja na szczepionkę przeciwko Covid?

Dzień dobry. Kobieta 51 lat. W 10 dobie po szczepieniu na covid (I dawka Pfizer), z powodu bardzo silnych dolegliwości bólowych głowy, parestezji po jednej stronie ciała i z obawy przez zakrzepicą zrobiłam m.in. morfologię krwi z rozmazem. W wszystkie wyniki były w normie tylko jedyną wartością nieprawidłową był niski poziom limfocytów na poziomie 16,9% przy normie od 20%. Mam uprzejme zapytanie. Czy to powinno mnie zaniepokoić czy też jest to reakcja organizmu na szczepionkę? Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję.

Jeśli chodzi o nieprawidłowości w morfologii to nie budzą one niepokoju - zakładam że odchylenie było tylko w wartości procentowej, a bezwzględna wartość limfocytów była w normie (ta wyrażona w tys/ul). Odchylenie takie nie ma istotnej wartości diagnostycznej i nie wymaga powtarzania badań. Natomiast jeśli opisane dolegliwości utrzymują się to wymagają one bezwzględnie dalszej diagnostyki, docelową specjalistą jest neurolog. Szczepienia w technologii mRNA (Pfizer, Moderna) nie zostały powiązane z przypadkami zakrzepicy żył mózgu, którą można byłoby rozważać wobec opisanych objawów.