Czy to jest powód do zmartwień?

Witam Od końca sierpnia obsesyjnie martwię się o swoje zdrowie. Zacząłem wmawiać sobie jaskrę i przez lęk przed nią niejednokrotnie nie potrafiłem zasnąć czy przez strach nie potrafiłem uczyć się do sprawdzianów. Specjalista stwierdził, że jestem zdrowy. Cała ta sytuacja trwała mniej więcej miesiąc. Utwierdzony w przekonaniu, iż moje oczy są zdrowe zacząłem mieć nieukładowe zawroty głowy (a przynajmniej tak mi się wydaję, gdyż definicja pasuję do tego, co odczuwam). Zacząłem szukać w internecie przyczyny tego i tak natknąłem się na stwardnienie rozsiane a później na stwardnienie zanikowe boczne. Mniej więcej od tamtej pory odczuwam słabość prawej strony organizmu. Moja prawa noga męczy się szybciej niż lewa i jakoś inaczej ją odczuwam w porównaniu do lewej. Podobnie jest z prawą ręką. Również prawa powieka jest jakaś cięższa. Miewam również wrażenie ukucia szpilek w moją skórę jednak wiem, że może być to spowodowane przewlekłym lękiem. Mam podejrzenie skoliozy i mój prawy bark jest pochylony do przodu. Do wizyty lekarskiej został tydzień a ja nie jestem w stanie normalnie funkcjonować w obawie przed kalectwem do końca życia lub przedwczesną śmiercią. Czy mój mózg był w stanie to sobie wszystko wmówić lub nasilić objawy choroby, która wcale nie musi być tak poważna? Czy jest się czym martwić? Proszę o szybką odpowiedź.

Szanowny Panie,

Zachęcam Pana do kontaktu z psychoterapeutą,z którym przyjrzy się Pan przyczynom obecnego stanu psychicznego, lękom oraz innym,istotnym obszarom. Warto, by przestał Pan czytać o objawach różnych chorób w internecie i zaufał diagnozom medycznym, które otrzymał Pan od lekarzy. Nadmierna koncentracja na objawach płynących z ciała może owocować utkwieniem w błędnym kole. Zdaje się,że mało uwagi poświęca Pan zdrowym częściom swojego organizmu. Mam taką fantazję czytając Pana, że ma Pan w sobie ogromną wolę życia i to jest piękne.

Psychoterapia może wnieść w Pana życie więcej spokoju.

Życzę Panu dużo dobrego na drodze do

siebie.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online