Czy mogę mieć autyzm dorosłych?

Dzień dobry. Od dziecka podczas chodzenia lub biegania nieświadomie kręcę głową na boki. Mogę nad tym panować, ale tylko jak jestem na tym skupiony, jak myślę o czymś innym znowu to powraca. Dodatkowo jetem taki trochę nieporadny wszystko przychodzi mi trochę później niż innym. Odciska to silne piętno na moim życiu, czasami bywam obiektem śmiechu. Jest to frustrujące. Jest to u mnie przyczyną depresji z którą zmagam się od minimum 11lat . Zacząłem szukać w internecie co to może być. Bo gdybym wiedział, że rzeczywiście jestem chory, łatwiej by mi się żyło. Natrafiłem na Autyzm u dorosłych, zacząłem czytać o objawach i 80% procent objawów mam. Czytając o tej chorobie, jestem pewien, że to o mnie. Czy jest to możliwe, że przez okres dzieciństwa żaden lekarz, czy psycholog nie stwierdził tego u mnie a cały czas się z tym zmagam? Mimo, że rodzice ze mną chodzili do logopedy i psychologów. Miałem podejrzenie dysleksji, której ostatecznie nie stwierdzono. jakie kroki powinienem teraz podjąć żeby potwierdzić moje przewidywania, bądź zaprzeczyć? Udać się do psychologa, czy neurologa?

Szanowny Panie,

Diagnozowaniem autyzmu zajmują się zespoły specjalistów złożone z psychologów i psychiatrów (w przypadku dzieci również pedagogów) - taką drogę Panu polecam. Diagnoza obejmuje kilka spotkań.

Sensownym miejscem jest np.DIAMED w Gnieźnie i Poznaniu.

Pomyślności!

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online