Czy to jest prawidłowe tempo chudnięcia?

dzień dobry. Mam dwa pytania. Jestem po operacji bariatrycznej, Przez 6 miesięcy schudłam 40 kg, czy to jest prawidłowe tempo chudnięcia? Mam neustający ból prawego ramienia. Stosowałam rózne środki, plasrty, pole magnetyczne, masaże, chodziłam na rehabilitację. Poprawa była niewielka i chwilowa. Co jeszcze można zrobić, żeby ból minął albo przynajmniej się zmniejszył?

Pani tempo redukcji masy ciała jest prawidłowe. W kwestii pytania dotyczącego bólu sugeruję zadać pytanie jeszcze raz inaczej je oznaczając co pomoże w skierowaniu go do właściwego specjalisty.