Czy to już depresja? Jak mam sobie z tym poradzić, co mi jest?

Mam 15 lat. Jakieś dwa lata temu miewałam już myśli samobójcze, próby też się zdarzały, ale z czasem mi minęło. Na co dzień jestem wulkanem energii i osoba bardzo towarzyską. Choć tak naprawdę znajomych mam tylko w szkolę, poza nią nie spotykam się z nikim, nie utrzymuję jakiś bliższych kontaktów. Jestem jedynaczką, więc nie mam komu się zwierzać, wyżalać, rozmawiać. Ostatnio jestem bardzo przygnębiona, nie mam na nic ochoty, siły, lubię siedzieć sama, słuchać spokojnej muzyki, godzinami siedzieć przy oknie i płakać. Od kilku dni płaczę kilka razy dziennie, kiedy się budzę, w ciągu dnia, załamuje się kompletnie kiedy kładę się spać modle się i płaczę. Jestem też bardzo osłabiona, zdarza się, że leci mi krew z nosa, co nigdy mi się nie przydarzało. Mama mówi, że jestem przemęczona, za dużo się uczę - to prawda, uczę się dobrze, może za dobrze. Być może to przez tą wywieraną na mnie presję tak jest. Nie wiem. Nie wiem co mam ze sobą robić. Tracę chęć do życia, od dłuższego czasu myślę też o narkotykach, czy by nie spróbować, może wtedy poczułabym jakąś ulgę. Wiem, że to okres buntu, ale czy to normalne? Jest mi co raz ciężej…

Witam!

Sprawę osłabienia organizmu i pojawienia się krwotoku należałoby skonsultować z lekarzem i zastosować się do jego zaleceń. Twoje problemy mogą być spowodowane dojrzewaniem i zmianami, jakie zachodzą w organizmie i psychice.
Warto, żebyś znalazła kogoś, z kim będziesz mogła rozmawiać o trudnościach i problemach. Łatwiej jest przezwyciężać przeszkody, kiedy ma się wsparcie i pomoc innych osób. Człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje innych osób do życia. Teraz możesz korzystać z pomocy telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Będziesz miała możliwość rozmowy o swoich problemach oraz znajdziesz wsparcie i zrozumienie.
Jeśli masz taką możliwość, to skorzystaj z pomocy psychologa. Pogarszające się samopoczucie może znów wyzwolić myśli samobójcze. Nie radzę próbować narkotyków, gdyż nie są rozwiązaniem, a kolejnym problemem. Problemy warto jest rozwiązywać, a nie tłumić i zagłuszać. Dlatego zachęcam Cię do kontaktu ze specjalistą i rozmów z bliskimi osobami o tym, co się z Tobą dzieje.

Pozdrawiam