Czy to mogą być ataki nerwicy?

Witam Od 3 tygodni zmagam się silnym atakiem lęku który objawia się zawsze kiedy zasypiam nagle zostaje wymuszony bardzo szybkim biciem serca robi mi się bardzo zimno kończyny górne i dolne mam tak zimne jakbym przed chwilą wyjął je że śniegu trwa to 15-20 minut późnej przechodzi ale za to budzę się co 3h bolą mnie ręce i stawy w nogach i rękach wcześniej miewałem takie ataki ale były o wiele słabsze i objawiały się bardzo rzadko lekarz zlecił mi badania z których nic nie wynikło tyle że wykryli u mnie nadcisnie i kazali trochę schudnąć 3 dni temu wezwaniem pogotowie przyjechali sprawdzili że niby wszystko ok i pojechali co to może być nerwica ? Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
jeżeli miał Pan robione podstawowe badania i nie wykazały one żadnych zaburzeń możemy przypuszczać, że opisane przez Pana objawy mają podłoże psychologiczne. Czy to nerwica? Może być nerwica, może być jakiś rodzaj lęku i ataki paniki. Tak naprawdę może to być wiele rzeczy. Żeby mógł się Pan precyzyjnie dowiedzieć co Panu dolega zachęcam do kontaktu ze specjalistą (psychologiem/psychoterapeutą), który będzie mógł z Panem porozmawiać i wykluczyć wiele aspektów. Przeprowadzić badanie i ewentualnie zaproponować Panu ścieżkę pomocy i leczenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika Stasiak-Wieczorek