Czy to mogą być objawy ciąży u 18-latki?

dzień dobry w niedzielę mój chłopak wsadził swojego członka do mojej pochwy 3 razy na kilka sekund jednak nic na nim nie miał był suchy potem robił mi palcówkę i bardzo mnie to bolało poleciało trochę krwi i od tamtego momentu czyli około 5 dni leci mi różowy albo brązowy śluz bardzo mało ale kilka razy w ciągu dnia z małymi skrzepami czy to ciąża?bardzo się boje okres mam za 3 dni ,wyskoczyly mi pryszcze i czasami boli mnie brzuch tak jak na początku okresu czy jest się czym martwić np ciąża ? bardzo proszę o odpowiedź bo już wariuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każde niezabezpieczone zbliżenie niesie ze sobą ryzyko ciąży, choć w opisanym przez Panią przypadku jest ono niskie.

Krwawienie po włożeniu palca do pochwy może być związane z urazem mechanicznym, zwłaszcza, że wspomina Pani o bólu. Natomiast brązowa wydzielina po stosunku może mieć bardzo dużo przyczyn. Wśród nich wymienić można: nadżerkę szyjki macicy, mięśniaki macicy, polipy w narządach rodnych, torbiele jajnika czy zaburzenia hormonalne.

Aby stwierdzić co dokładnie Pani dolega proszę udać się do ginekologa, który po wykonaniu badania będzie mógł powiedzieć coś więcej. Mało prawdopodobne, żeby plamienie tuż po stosunku związane było jednak z ciążą.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowa-wydzielina-z-pochwy-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-kilkakrotnym-wlozeniu-penisa-do-pochwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-przypadkowym-i-krotkim-wsunieciu-penisa-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.