Czy to może być efekt wyciągnięcia spirali?

Witam.Jestem 28 letnią kobietą. 4 dni temu wyjęłam po 5 latach wkładkę domaciczną hormonalną Mirena. Zastanawiam się jakie mogą być objawy czy skutki usunięcia jej? Od tamtej pory mam wzdęcia, bóle brzucha i huśtawki nastrojów, do tego przez ostatnią godzinę leżałam i płakałam bez powodu. Czy to może być efekt wyciągnięcia spirali? Ewentualnie czego jeszcze mogę się spodziewać? W internecie dużo można znaleźć informacji o skutkach ubocznych założenia jej czy też przenoszenia alenieznalazłam nicwinteresującymmnietemacie

WITAM,
Z psychologicznego punktu widzenia z jednej strony przezywa Pani ulgę,której wyrazem jest płacz,a jednocześnie lęk,przed samodzielnym "zarządzaniem" swoją naturą i seksualnością.Rozumiem,że nie jest to łatwy okres,więc polecam kontakt z psychoterapeutą lub seksuologiem,by proces ten nie był zakłócany psychiką pełną obaw,ale budził satysfakcję. Nie wypowiadam się natomiast,co do fizycznego stanu Pani zdrowia,bo tak,czy owak powinna go Pani skontrolować u lekarza.