Czy to może być objaw depresji?

Nie jestem zadowolona ze swojego życia swojej rodziny niczego mam wrażenie że żyje na siłę nie dlatego że chce, cały czas myślę powtarzam sobie i innym że lepiej gdyby mnie nie było, że to by rozwiązało kłopot. Nie czuję się szczęśliwa, mimo że osiągam jakieś sukcesy nie znajduje zadowolenia w tym co robię, jedynie to czuje się szczęśliwa i wartościowa dzięki zajęciom Zumba fitness które kocham. Choć czasami kłopoty życiowe, awantury z matką i ojcem są ze mną podczas zajęć ale są też momentu w których jestem szczęśliwa i czuje radość tańcząc bo czuję że robię to co kocham. Zumba jest dla mnie taka namiastką marzenia którego między innymi przez matkę nie udało mi się spełnić, tyle razy obiecywała że mnie gdzieś zapisze na jakieś zajęcia w dzieciństwie ale to były tylko słowa strasznie długo z tym zwlekała, tyle było tych obietnic nie doczekałam się nawet jednej. Ale na tym to nie koniec, moje życie było jest i może nawet jest bez sensu, jest zmarnowane. Przynajmniej ja tak czuję. W moim życiu wydarzyło się dużo przykrych i złych rzeczy. Awanturujemy się i kłócimy często, chciałabym prosić o poradę i pomoc, czy to naprawdę może być depresja?
KOBIETA, 28 LAT 4 miesiące temu

Witam. Odpowiadając na pytanie, czy to jest depresja; nie to nie jest jeszcze depresja. Jednakże jest Pani na najlepszej drodze do popadnięcia w chorobe natury psychicznej. To, co pisze Pani o ciągłym stresie i innych obciążeniach psychiki wywołanych sytuacjami życia prowadzi do nerwic, depresji i innych nieprzyjaznych organizmowi dolegliwości natury somatycznej i psychicznej. Najważniejsze to należy zmienić tryb życia na bardziej relaksujący i uzdrowić relacje z rodziną: Jeżeli nie jest Pani w stanie sama tego dokonać, pomocna będzie wizyta u terapeuty lub psychologa. Specjalista pomoże również uporać się z nieprzyjaznymi myślami i nastrojami.

Pozdrawiam M Bakun