Czy to może być znowu nerwica somatyczna?

Czy to znowu może być nerwica somatyczna??? Nie pamiętam wszystkich objawów ale chyba są podobne do tego co było 8 lat temu.. Ucisk w głowie ciężka głowa kark że aż chodzić nie można potem nagle ciężko w klatce piersiowej duszno się robi głowa jeszcze cięższa uszy gorące nos jak by zapchany gorący.... Potem nagle panika latanie po domu łapanie za tel dzwonienie do kogo kolwiek sprzątanie nagminne i zaraz zimne dreszcze tezyczka.. Swędzenie w klatce piersiowej i mija po 20 min albo 40 min... Zostają zimne dłonie i lekkie swędzenie klatki piersiowej...po tej akcji się uspokaja swędzi klatka ale ucisk w głowie mija. I mam pytanie czy czasem nie wróciła mi nerwica

Szanowna Pani,

symptomy, które Pani opisuje mogą być spowodowane zaburzeniami lękowymi, wskazana jest diagnostyka i leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna oraz konsultacja kardiologiczna, która pozwoli potwierdzić czynnik psychogenny.
Pozdrawiam serdecznie