Czy te dolegliwości mogą być spowodowane nerwicą?

Mam często stres w domu spowodowany rozmowami z mężem. 2 lata temu wyleczylam się z nerwicy serca i agorafobi. Mam podobne objawy jak kiedyś swędzi pod paznokciami kiedy się zdenerwuje i to się utrzymuje. Tachykardia napięte mięśnie do tego doszły bule pleców. Dodam że stres mam równo co weekend. Boli pleców nie miałam nigdy wcześniej Doszły mi uczucie swędzenia jakby żołądka dodam że kiedyś miałam uczucie swędzenia w klatce piersiowej po czym jak zaczęłam się drapac robiło się duszno i słabo ale zaraz mijalo Czy uczucie swędzenia brzucha rozlewajace się na klatkę piersiowa moga być spowodowane znowu nerwica mam przy tym uczucie swędzenia pod paznokciami. Bóle brzucha. Dodam że leczyła się z helicobacter ktury byl też wywołany stresami. Bóle mijają w tyg a zaczynają się w weekendy kiedy wraca mąż i są kłótnie

Witam,

symptomy, które Pani opisuje mogą mieć podłoże psychogenne, na tle emocjonalnym, zaburzenia lękowe. Wskazana jest szczegółowa diagnostyka oraz zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie