Czy to może być związane z przyjmowaniem tego leku?

Witam serdecznie. Doznałem urazu stopy. Odłamanie drobnych fragmentów kości. Lekarz oprócz szyny gipsowej przepisał Clexane. Po kilku dniach stosowania pojawiły się objawy podobne do hemoroidów. Zgrubienie przy odbycie i swędzenie przy wypróżnianiu. Czy jest to związane z przyjmowaniem Clexane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pan opisuje nie są charakterystyczne dla działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się na skutek stosowania Clexane.

Producent leku wspomina o takich skutkach ubocznych, jak krwotoki, trombocytopenia i trombocytoza, a także reakcje alergiczne, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, krwiak lub ból w miejscu iniekcji oraz rumień, świąd oraz pokrzywka.

Być może swędzenie, które Pan odczuwa związane jest z działaniem niepożądanym leku Clexane, natomiast zgrubienie przy odbycie niekoniecznie. Być może jest to tylko przypadek, że zgrubienie pojawiło się akurat w tym czasie i wymaga konsultacji z lekarzem.

Inne pytania o Clexane znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-brac-naprzemiennie-xarelto-20-mg-i-clexane, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sposob-zmiany-leku-acenocumarol-na-cleaxane-przed-zabiegiem-operacyjnym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-clexane-wchodzi-w-reakcje-z-alkoholem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.