Czy to może być zwykła anemia?

Bardzo się niepokoję wynikami krwi: WBC 5,9, RBC 4,49, HGB 11,8 poniżej, HCT 36,3 poniżej, MCV 81, MCH 26,2 poniżej, MCHC 32,5, RDW 13,6, PLT 227, MPV 9,2. Jestem osłabiona, senna, nie mam na nic siły, nie jestem ani nie byłam na diecie, wydaje mi się, że się dobrze odżywiam - tak myślę... Czy to potocznie mówiąc zwykła anemia? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie!

Wyniki wskazują na bardzo nieznacznie obniżony poziom hemoglobiny (norma u kobiet >12 g/dl). Z pewnością konieczna będzie wizyta u lekarza, który zbada Panią i zaleci w razie potrzeby dodatkowe badania. Oprócz powtórzenia wyników morfologii, warto byłoby oznaczyć CRP, TSH.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty