Osłabienie i brak siły w anemii

Bardzo się niepokoję wynikami krwi: WBC 5,9, RBC 4,49, HGB 11,8 poniżej, HCT 36,3 ponizej, MCV 81 MCH 26,2 poniżej, MCHC 32,5, RDW 13,6, PLT 227, MPV 9,2. Jestem osłabiona, senna, nie mam na nic siły, nie jestem ani nie byłam na diecie, wydaje mi się, że się dobrze odżywiam. Czy to potocznie mówiąc zwykła anemia? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Ma Pani niewielką niedokrwistość z niedoboru żelaza. Jeśli jest Pani kobietą miesiączkującą, anemia najprawdopodobniej wynika z obfitych krwawień. Może być ponadto związana z nieprawidłową dietą lub zapaleniem błony śluzowej żołądka. Powinna pani skonsultować się z lekarzem, który zbierając dokładny wywiad i ewentualnie robiąc dodatkowe badania, ustali przyczynę Pani zaburzeń oraz włączy leczenie. Do tego czasu polecam spożywanie pokarmów bogatych w dobrze przyswajalne żelazo, np. wątróbki, ostryg czy roślin strączkowych.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy