Osłabienie i brak siły w anemii

Bardzo się niepokoję wynikami krwi: WBC 5,9, RBC 4,49, HGB 11,8 poniżej, HCT 36,3 ponizej, MCV 81 MCH 26,2 poniżej, MCHC 32,5, RDW 13,6, PLT 227, MPV 9,2. Jestem osłabiona, senna, nie mam na nic siły, nie jestem ani nie byłam na diecie, wydaje mi się, że się dobrze odżywiam. Czy to potocznie mówiąc zwykła anemia? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Ma Pani niewielką niedokrwistość z niedoboru żelaza. Jeśli jest Pani kobietą miesiączkującą, anemia najprawdopodobniej wynika z obfitych krwawień. Może być ponadto związana z nieprawidłową dietą lub zapaleniem błony śluzowej żołądka. Powinna pani skonsultować się z lekarzem, który zbierając dokładny wywiad i ewentualnie robiąc dodatkowe badania, ustali przyczynę Pani zaburzeń oraz włączy leczenie. Do tego czasu polecam spożywanie pokarmów bogatych w dobrze przyswajalne żelazo, np. wątróbki, ostryg czy roślin strączkowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty