Czy to może mieć związek z antybiotykoterapią?

Czy po dwutygodniowej antybiotykoterapii (leczenie nawracajacego ZUM) moje jelita mogły zwolnić swoją motorykę? Odżywiam się zdrowo, jem błonnik, wypijam min. 2l wody dziennie, staram się też więcej ruszać, niestety obecnie wypróżniam się raz na 2-3 dni, czasem dopiero po czopku glicerynowym. Przyjmowałam i przyjmuję również probiotyki.

Dzień dobry,

tak może być. Aby przewód pokarmowy wrócił do pełnej sprawności po antybiotykoterapii często potrzeba tygodni.

Proszę wyeliminować produkty mocno zapierające takie jak: gotowany, biały ryż, banany, gotowaną marchew, pieczone jabłko, białe pieczywo.

Warto za to dodać: siemię lniane zaparzone gorącą wodą, surowe jabłka, kompot z suszonych śliwek pity na ciepło.

Więcej o zaparciach znajdzie Pani tu: https://www.facebook.com/FoodDiet

Pozdrawiam

Ewa Ceborska