Czy to może sprawa podświadomości, zażywania leków?

Odnoszę wrażenie, że w momencie, kiedy obudzę się rano po tym, jak coś mnie się śniło, czuję się znacznie bardziej rześki, wypoczęty, niżeli bez tego. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy to podłoże neurologiczne, a może sprawa podświadomości, zażywania leków ?

Sny nocne zdarzają się każdemu codziennie. Jest to naturalna aktywność mózgu wynikająca z faz snu. Nie zawsze jednak pamiętamy treść marzeń sennych. Najczęściej tylko niektóre z nich pamiętane są rano lub po przebudzeniu. Zapamiętywaniu snów sprzyja dobre wyspanie się, odpowiednia ilość snu itp, być może właśnie dlatego, ma Pan opisane wrażenie. Czuje się Pan rześki ponieważ się Pan wyspał i z tego samego powodu udało się zapamiętać sen.