Czy to możliwe, aby w moim moczu była sperma lub preejakulat?

Dzień dobry. Od około 2 tygodni zauważyłem że czasami mój mocz jest lepki. Jego barwa jest normalna w zależności od tego ile wody wypije - jeśli dużo to mocz jest bardziej przezroczysty, a jeśli mniej to żółty. Jestem osobą która często się masturbowała (teraz od półtora miesiąca tego w ogóle nie robię) i do tego wydzielała bardzo dużo preejakulatu podczas podniecenia. Czy to możliwe aby w moim moczu była sperma/preejakulat? Czytałem, że lepki mocz jest objawem cukrzycy. Jem dużo słodyczy, choć jestem bardzo szczupłą osobą. 2 miesiące temu robiłem badanie moczu i nie stwierdzono w nim obecności glukozy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

płyn preejakulacyjny bądź sperma wydzielają się podczas podniecenia seksualnego. Jeśli miało ono miejsce przed oddaniem moczu, to płyny te mogą się tam znajdować.

Nie ma Pan pewności, że lepkość moczu wynika z obecności w nim plemników. W celu weryfikacji najlepiej jest wykonać badanie ogólne moczu, dzięki któremu lekarz będzie mógł ocenić parametry oraz dowie się Pan, czy w moczu znajdowała się faktycznie sperma bądź płyn preejakucyjny.

Z wynikiem proszę udać się do urologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-podczas-oddawania-moczu-co-jest-nie-tak,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-pojawienie-sie-spermy-przy-oddawaniu-moczu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-widoczna-po-oddaniu-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.